Je tomu již druhý rok, kdy jsem navrhl zastupitelstvu vybudovat veřejné osvětlení z vlakové zastávky Stráž nad Nisou do Majerovy ulice. Ponurá a strašidelná ulička volala po novém osvětlení již dlouho.

Začalo to v červnu 2021

V červnu roku 2021 jsem se rozhodl připravit projekt na vybudování veřejného osvětlení v této lokalitě. Zahájili jsme jednání se Správou železnic v Hradci Králové, aby nám povolila toto veřejné osvětlení na jejich pozemku vybudovat. Po zpracování projektové dokumentace bylo v září 2021 vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. V dubnu 2022 byl vybrán dodavatel stavby. Následně se čekalo na územní souhlas a ostatní povolení. V únoru 2023 jsme obdrželi všechna povolení. Po dvou letech, tedy v červnu  2023, se  ulička poprvé rozsvítila. Popisuji tuto chronologii proto, abych poukázal, že i v dnešní době se stále potýkáme s rychlostí ve vyřizování příslušných dokumentů i u takto malé stavby.

Konec dobrý, všechno dobré

Ale jak se říká „Konec dobrý, všechno dobré“, a tak pevně věřím, že nám nové osvětlení poskytne větší bezpečí a tím zpříjemní cestu k vlakové zastávce.

Veřejné osvětlení zhotovila firma ELMOS Liberec s. r. o.

Přeji Vám krásné léto a hodně radostí.

                                                                                                                                             Radim Koutník, Váš zastupitel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..