Milí spoluobčané,

zde vám předkládám krátké ohlédnutí za děním u hasičů.

Výjezdy

Výjezdové družstvo má od začátku roku v evidenci 17 mimořádných událostí – výjezdů.

A to – 3x Požár

          2x Ostatní pomoc

          1x Technická pomoc

          1x Únik ropných produktů

          10x Planý poplach

Kurzy

Dva členové výjezdového družstva absolvovali kurz Nositelů dýchací techniky.

Nové vybavení

Na krajský úřad Libereckého kraje byly prostřednictvím zřizovatele podány čtyři dotační projekty na nákup nového vybavení pro jednotku SDH Stráž nad Nisou. Tyto projekty byly zastupiteli Libereckého kraje schváleny. Z nepotřebného majetku Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl jednotce bezúplatně převeden osobní automobil ŠKODA ROOMSTER. V jednotce bude sloužit jako velitelský vůz. Z obecních finančních prostředků byla na základě výběrového řízení zakoupena nová přenosná motorová stříkačka ROSENBAUER FOX4.

A kde všude jste mohli naše hasiče zastihnout?

Zajišťovali požární asistenci při novoročním ohňostroji i při pálení čarodějnic. Během oslav dětského dne pomáhali s přípravou a organizací občerstvení a totéž je čekalo při dvoudenní akci Strážské slavnosti. V hasičské zbrojnici zajišťují přípravu sálu i úklid při příležitosti oslav narozenin místních seniorů, nebo při pravidelných veřejných schůzích obecního zastupitelstva. Ve slunném počasí budou opět zajišťovat zalévání obecní zeleně, nebo budou-li opravdu horké dny, zajistí skrápění hlavních komunikací.

Práce s dětmi

Další pravidelnou činností je práce s dětmi a dorostem. Družstvo mladších žáků se zúčastnilo své první soutěže „Obvodního kola hry Plamen“. Zde naši závodníci obsadili krásné 10. místo. Starší dorostenec Lukáš Kvapil se zúčastnil Okresního kola dorostu. Obsadil krásné 3. místo a vybojoval si postup do Krajského kola dorostu. Tady ve velké konkurenci vybojoval krásné 5. místo. Tento závod byl pro Lukáše poslední v jeho dlouholeté žákovské kariéře. Za tuto dobu si prošel všemi soutěžními kategoriemi – mladších a starších žáků, poté mladších, středních i starších dorostenců. Účastnil se všech postupových závodů – obvodových, okresních, krajských a republikových kol. Soutěžil také na různých pohárových akcích napříč republikou, kde si svým úsilím pravidelně vybojoval přední umístění. Za jeho reprezentaci hasičského sboru a obce Stráž nad Nisou děkujeme a věříme, že své zkušenosti bude nadále předávat svým následovníkům jako vedoucí a trenér.

Za hasiče starosta a velitel SDH Stráž nad Nisou

Bohdan Kvapil          

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..