Prezentovat svou zemi i školu odjelo v březnu na španělskou Mallorcu šest našich žákyň ze sedmé třídy.

Děvčata byla ubytovaná v rodinách jejich španělských spolužaček a program si užívala naplno. Seznámila se s místní školou v Llosetě, kde se zapojila do výuky. Navštívila přírodní rezervaci, v níž se zájmem vyslechla přednášku o baleárské biodiverzitě. Na univerzitě absolvovala seminář o dopadu klimatických změn na jižní Evropu. Pobyt byl však také aktivní z jejich strany, neboť dívky ve své obci nafotily a prezentovaly fotografie dokumentující postupující klimatické změny v České republice.

Byť ve Španělsku, celý pobyt byl veden v anglickém jazyce. Naše děvčata byla ostatními studenty, rodiči i učiteli oceňována za prestižní úroveň angličtiny, vysokou pracovní morálku a skvělé (milé a příjemné) chování.

České učitelky, které žáky doprovázely, se seznámily se španělským vzdělávacím systémem a nasbíraly inspiraci do vlastních rodin.

Přes psychickou i fyzickou náročnost programu byl studijní pobyt krásným a inspirativním zážitkem pro všechny zúčastněné. Blankytné moře, slunečná obloha, stromy obsypané pomeranči a španělská kuchyně byly příjemnou třešničkou na dortu.

Autor textu: Mgr. Michaela Linková

Děvčata ve slunném Španělsku, Erasmus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..