Dětská hřiště mají být pro naše nejmenší oázou pro hry, sportování, objevování svých možností, potkávání se s dalšími dětmi a mají být plné veselého smíchu a radosti.

V poslední době se bohužel setkáváme s tím, že dětská hřiště navštěvují teenageři a starší děti, které tam už nepatří. A už vůbec ne, pokud se neumí slušně chovat. Toto se děje i v naší obci. Partičky starších dětí se scházejí na dětském hřišti, popíjejí alkohol, kouří. Když by se na hřišti chtěly zastavit maminky s malými dětmi, raději se otočí a odchází, protože nemají zapotřebí poslouchat nadávky, kterými se teenageři častují (někdy i mladší děti). V horším případě si maminky vyslechnou nadávky i na svou osobu, pokud na jejich chování upozorní.

Co v takovém případě dělat? Je to porušování návštěvního a provozního řádu hřiště. Doporučujeme volat Městskou policii, která by měla tuto situaci řešit a vyvodit správná opatření.

Pro větší kontrolu provozu a dodržování provozního řádu nechala obec naistalovat kameru, která hřiště monitoruje. Vedení obce se tímto problémem dále zabývá. Dalším řešením je jít svým dětem příkladem a ukázat jim, že slušné chování není „trapné“. Slušné chování je základ společného soužití a není těžké ho praktikovat.

Buďme k sobě ohleduplní a nedělejme ostatním, co sami nechceme zažívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..