Milí sousedé,

na konci loňského roku ukončila na svoji žádost paní Jindřiška Trčálková činnost v redakci Strážského občasníku. Rád bych jí velmi poděkoval za její dosavadní přínos pro občasník a věřím, že nám bude dále nápomocna s přípravou příštích čísel. Začínáme tvořit nový Strážský občasník a kdo ví, třeba se časem stane měsíčním zpravodajem. Navíc jsme zřídili elektronický prostor pro vydávání aktuálních a podrobnějších informací, který najdete na adrese https://clanky.straznnis.cz. Od května přibyde aplikace pro mobilní telefony s názvem Stráž nad Nisou, která vše propojí. O samotné aplikaci Vás budu včas informovat. Komunikace je důležitá, a proto budu rád za všechny vaše nápady a připomínky.

V letošním roce nás čeká spousta úkolů a výzev. Největší výzvou je projektování dostavby školy. Kapacita školy, mateřské školy, družiny i jídelny je dlouhodobě nedostačující a je nutné ve velmi krátké době přistavět nový pavilon školy.

Dále budeme pokračovat v opravách a doplňování veřejného osvětlení, opravách obecních komunikací a zaměříme se na budování chodníků a cest pro pěší, včetně lávky na Zlatý kopec. Na Zlatém kopci nás v příštích třech letech čeká budování inženýrských sítí a veřejných komunikací.
Stále probíhají opravy a rekonstrukce obecních bytů a domů. Rádi bychom také zvelebili zelené plochy v obci a vybavili je venkovním mobiliářem (lavičky, odpadkové koše). Nejen pro potěchu oka, ale i pro praktické užití.

A kulturní život v obci? Pokračujeme v tradici Strážských slavností, kdy začínáme v pátek 16.06.2023 odpoledním a večerním programem ve stanu. Slavit budeme i v sobotu 17.06.2023, kolotoče, jídlo, pití, hudba. Těšit se můžete například na Matyldu a Tyldu, Kamila Emanuela Gotta, SUPERHERO KILLERS, NAVETA BIG BAND, LADYBIRDS, IMAGINÁRIUM, KABÁT REVIVAL a další. Tento rok nás čeká ještě mnoho dalších kulturních akcí, o kterých Vás budeme pravidelně informovat. Můžete se těšit na pálení čarodějnic, zájezd seniorů na zámek Slatiňany, dětský den a další divadelní zájezdy.

Velmi rád bych zavedl pravidelná setkávání s občany nazvané „Posezení se starostou“, kde bychom společně hovořili o tématech, která Vás těší, ale i trápí. Hledali bychom společná řešení, jak zlepšovat život v obci, aby se nám tady hezky žilo. Už teď se těším na společná setkání.

Přeji Vám všem krásné jarní dny a veselé Velikonoce.

O tom, co se nám v poslední době povedlo si můžete přečíst v článku Co se povedlo – březen 2023

Ing. Lukáš Beneš
starosta obce

Ing. Lukáš Beneš
Ing. Lukáš Beneš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..