– PRVNÍ ŽENA VE DVORANĚSLÁVY FC SLOVAN LIBEREC

Dvorana slávy FC Slovan Liberec v neděli 3. září přivítala 10. člena, přesněji řečeno členku. Iva Pižlová, brankářka našeho ženského týmu v letech 2007–2016 a od roku 2021 dosud, je první takto oceněnou ženou. A víte, kde jsou její první fotbalové začátky? Možná již tušíte, že je to Stráž nad Nisou. S chutí se začtěte do milého povídání s Ivou o jejím životě s fotbalem.

Ve Stráži Iva začala hrát ve 12 letech, kdy pan Štěrba vytvořil a vedl žákovský tým. S jeho synem chodila do stejné třídy, a jak sama říká: „když mi nabídl, ať to jdu zkusit, byla to jasná volba“. Většinu volného času hrála s klukama fotbal na náměstí a před školou. I přesto, že nepochází z fotbalové rodiny, tak si ji fotbal našel. No, a místo lodiček na tancovačky musela maminka koupit kopačky. Na začátky ve Stráži ráda vzpomíná, protože byli skvělá parta dětí. Scházeli se nejen při trénincích a stále vymýšleli, co společně podniknou. Začínala v útoku, dávala góly a do brány se dostala dílem náhody, nebo spíš řízením osudu. Zaskakovala za jediného gólmana, který nemohl nastoupit. Zápas proti Slovanu Liberec. I přesto, že prohráli 2:1, tak bylo co slavit. Většina zápasů se Slovanem bylo fiasko a inkasovaných gólů moc. A tentokrát takhle těsný výsledek. Od tohoto zápasu byla Iva i v bráně.

V patnácti letech přestoupila do dívčího týmu v Krásné Studánce, kde hrála více než rok. Pak ji oslovila Slavie Praha, kde hrála zbytek střední školy. Náročný režim (dojíždění do Prahy) tréninků a zápasů se Ivě vyplatil, protože v roce 2016 ji oslovila AC Sparta Praha, za kterou hrála celých 5 let. Iva říká: „ Nejvíc budu vzpomínat na Spartu. Tam se mi splnil dětský sen zahrát si Ligu mistrů, získat mistrovský titul, a sedět v kabině s nejlepšími hráčkami České ligy.“

Dvorana slávy FC Slovan Liberec „Je to pro mě čest být první ženou mezi devíti chlapi, kteří za Slovan něco odkopali, udělali a znamenali. Samozřejmě děkuji celé rodině, že mě celou dobu podporovali a umožnili mi dělat to, co mě baví a byli mi oporou.“ říká Iva skromně. A plány do budoucna? Je stále aktivní hráčkou Slovanu a jejím velkým přáním je, zahrát si společně se svou patnáctiletou dcerou, která také hraje za Slovan.

Ivě moc gratulujeme, a přejeme spoustu fotbalového nadšení a úspěchů do dalších let!

One Reply to “IVA PIŽLOVÁ”

  1. Tak tedy klobouk dolů, Ivo resp. Ivano. Byla jsem u Tvých začátků a fandila jsem Ti. Tak daleko to ani můj syn Martin nedotáhl-snad teď jeho syn se o to pokouší. Prostě jsi jednička a moc Ti k Tvému postu gratuluji!!! Pro mě jsi vždy byla ta „Ivana v útoku“- podle filmu. Ať se Ti i nadále daří!!!
    Štěrbová😉👍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..