Milí spoluobčané,
zde je krátké ohlédnutí za prací hasičů v prázdninovém čase.

Výjezdové družstvo mělo napilno, vůbec jsme nezaháleli a jistě nám potvrdíte, že jsme byli dost slyšet. Vždyť v době prázdnin máme v evidenci 25 mimořádných událostí.

Byly to požáry, technické pomoci při čerpání vody ze zatopených sklepů, mytí komunikací od nečistot po přívalových deštích, úklid komunikací od ropných produktů, monitoring obce při vydatných deštích či likvidování obtížného hmyzu a jiné.

V minulém čísle jsem zmiňoval schválené dotace Libereckého kraje. Z nich již máme ve výbavě: přenosnou motorovou stříkačku FOX 4, výjezdový tablet, dva kusy dýchací techniky Dräger PSS 4000 a čtyři kusy kompozitních tlakových lahví LUXFER k dýchací technice a také batoh s „D“ programem na hašení lesních požárů.

Z prostředků obce byl zakoupen vysavač HYDRA – BAY na čerpání vody ze zatopených bytových i nebytových prostorů. Tento vysavač dokáže za hodinu vyčerpat 8000 litrů tekutiny. Doposud zde zůstávalo po odčerpání několik centimetrů vody. Nyní dokážeme tyto prostory vysát dosucha.

V srpnu se konalo setkání Zasloužilých hasičů okresu Liberec. V evidenci je v současné době 23 členů. Za náš sbor se zúčastnil Zasloužilý hasič – pan Josef Kvapil. Setkání proběhlo v obci Heřmanice. Zde byli všichni přivítáni, prošli se obcí, prohlédli si hasičskou zbrojnici, skleněné výrobky v místní sklárně a nové retenční nádrže na záchyt dešťové nebo přívalové vody.

Hasiči si také vystoupali na místní rozhlednu a pak se zúčastnili řezbářského sympózia. Na závěr setkání všichni obdrželi malé věcné dárky.

Členové výjezdového družstva vyjeli v horkém prázdninovém počasí za hranice nejen obce, ale i Libereckého kraje, a to na největší letošní sraz hasičské techniky. Na místním letišti v Přibyslavi byla k vidění stará i moderní hasičská technika. To bylo pro všechny velmi přínosné, protože jsme se dověděli mnoho zajímavých novinek.

Za SDH Stráž nad Nisou
Bohdan Kvapil
starosta a velitel sboru

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..