Spolupráce se sousedy je vždy příjemná a konstruktivní, proto jsme se rozhodli navázat kontakt se školou z polského města Olkusz nedaleko Krakowa.

V teplých zářijových dnech nás navštívilo šest jejích studentů, kteří byli mile přijati v rodinách našich žáků. Práci jsme zahájili ve škole, kde jsme strávili celý den seznamováním a sbližováním. Naši i polští žáci měli připravené prezentace o svých zemích, městech i školách. Společně jsme hráli hry a také se věnovali sportu.

Polští přátelé byli ohromeni zejména okolím školy a záviděli nám, že to máme do lesa jen pár kroků. Toho jsme samozřejmě využili a jeden den je po krásách strážské přírody provedli.

Vzali jsme je ale i dál. Jeden den jsme si užili v Českém ráji, na Dlaskově statku, jeden den jsme navštívili naše sdílené pohoří, Krkonoše.

Slavnostního předávání certifikátů se ujali paní zástupkyně s panem starostou v budově Obecního úřadu.

Podporu česko-polských vztahů vnímáme jako důležitou, protože kromě hranic nás pojí podobná moderní historie, podobné zvyky, kulturní dědictví, jazyk a konec konců i mentalita. To vše se během týdne, který u nás děti strávily, projevilo. Přátelství byla navázána velice rychle a veškerá komunikace probíhala přirozeně.

Těšíme se, že i my se brzy do Polska podíváme a spolupráci ještě více posílíme.

Mgr. Michaela Linková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..