Představujeme vám nový elektronický zpravodaj obce, který je součástí nové strategie komunikace v obci, kterou tímto startujeme. Naší snahou bude výrazně posílit informování v obci, sjednotit ho a zjednodušit.

Každý přijímáme informace z různých směrů. Někdo dává přednost elektronickým prostředkům, někdo naopak rád čte tištěné materiály. Stejně tak pro jednotlivé zprávy se vždy nehodí všechny formy uveřejnění.

Nový model bude rozdělen do několika kanálů. Kromě již tradičního STRÁŽSKÉHO OBČASNÍKU bude každý měsíc vycházet letáček s přehledem kulturních akcí. Interně tomuto letáčku říkáme přehled akcí „na lednici“. Články do občasníku budou vybrány z elektronického zpravodaje, který je už nyní součástí webové prezentace obce a naleznete ho na adrese https://clanky.straznnis.cz

Pro ty, co tak často nenavštěvují na svých mobilech nebo počítačích stránky obce bude většina aktuálních článků upravena a vytištěna do vývěsek v obci.

Výhoda elektronického zpravodaje je jeho aktuálnost a možnost uveřejnit i podrobné informace včetně většího počtu fotografií a videí. S ohledem na vývoj životního stylu a tempa společnosti se chceme v budoucnu zaměřit na kratší články a občas i s pestřejší tématikou.

To vše pak bude propojeno na nově založené kanály na sociálních sítích jako je Facebook, Instagram, Youtube a WhatsApp.

Zhruba ke konci dubna by vše mělo být spojeno v jedné jediné aplikaci pro mobilní telefony. Tato aplikace se bude jmenovat „Stráž nad Nisou“ a bude v sobě spojovat informace z webových stránek obce, data z elektronického zpravodaje a bude zde dostupný například i občasník v elektronické podobě. Dále se z této „apky“  dostanete na všechny sociální sítě a to i přesto, že na nich nejste přihlášeni. Bude tak možné sledovat jednání zastupitelstva a případně další videa na youtube kanálu obce. Do aplikace přidáme i propojení na další důležité informace, například ze školy a školky a od dalších organizací a spolků v obci. Aplikace nebude vyžadovat žádnou registraci a bude volně dostupná. Navíc v ní plánujeme i zajištění zpětné komunikace jako je například nahlašování poruch a dalších problémů. Tato aplikace nám umožní vytvořit ankety a elektronické formuláře pro nejběžnější potřeby občanů včetně objednání a rezervaci lístků na kulturní akce a podobně.

V nejbližší době bude na Bergerově náměstí instalována elektronická úřední deska, na které budou dostupné všechny potřebné a důležité informace.

Čekají nás tedy změny, které by měly přinést více informací a zároveň jednodušší přístup pro všechny obyvatele obce.

Na start jsme připravili několik desítek nových článků, které najdete ZDE >>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..