Jak se narodil náš 1. strážský ples

O touze spoluobčanů mít vlastní obecní ples jsme všichni slýchali už dlouho. Jak všichni víme, naše obec bohužel nemá prostory s dostatečnou kapacitou a zázemím, kde by se takovéto akce mohly konat. Zřejmě i to byl jeden z důvodů proč obecní ples doposud nebyl pořádán. Ale vraťme se k tomu, jak se „narodil“ náš 1. ples obce Stráž nad Nisou. Na začátku, někdy na sklonku jara, to byl nápad několika nadšenců. Po volbách a ustanovujícím zastupitelstvu jsem od pana starosty dostala důvěru a byla jsem požádána o přípravu našeho prvního plesu. S radostí, a hlavně nadšením jsem tento úkol přijala a začala jsem pracovat na všech organizačních přípravách. 

Bylo potřeba zařídit vše. Začala jsem tedy výběrem vhodných prostor, dále výběrem hudby i předtančení. Ač to vypadá velmi jednoduše, sladit termín tak, aby vyhovoval všem, nebylo vůbec jednoduché. Restaurace U Košků i kapela Bohemia Universal Band bývají v plesové sezóně velmi vytížené a o tanečnících, kteří na plese vystupovali, ani nemluvím. Vždyť jsou to reprezentanti ČR a téměř každý víkend závodí nebo se účastní povinných soustředění. 

Ceny do tomboly jsme s panem starostou zajišťovali společně a každý jsme oslovili různé subjekty. Velice nás potěšilo zapojení firem a podnikatelů přímo z naší obce, kteří ochotně věnovali ceny do tomboly. Se získáním dalších cen pomohli i další členové přípravného týmu. Ceny byly moc pěkné a hodnotné. Děkujeme!

Pan starosta zajistil reklamní letáčky, distribuci a prodej vstupenek. Ráda bych podotkla, že vstupenky byly vyprodané za pár týdnů, což nás nesmírně potěšilo a zároveň to pro nás byl velký závazek, abychom naplnili všechna očekávání. Výborným nápadem bylo zajištění autobusu na cestu tam i zpět. Nikdo si tedy nemusel dělat starosti s vlastní dopravou.

Pan Radim Koutník pro náš večer vytvořil foto koutek, ve kterém se mohl každý vyfotit a za pomoci aplikace rovnou fotky vytisknout, a tak si domů odnést pěknou památku na 1. strážský ples. Tento „stánek“ byl v neustálém obležení. Fotografie a videa z plesu po celý večer zajišťoval pan fotograf Milan Holenda.

Na plese také vystoupily tanečnice Zumby. Jsou to děvčata, která pod mým vedením každý čtvrtek tančí pro radost i zdraví ve Sport Centru v Pavlovicích. 

Pro náš plesový večer jsem se stala i moderátorem. Bylo tedy mou milou povinností a ctí všechny na plese spolu s panem starostou přivítat a celý večer k nim promlouvat. Moderování plesu jsem považovala za takovou milou tečku za celým organizačním kolotočem. Práce s lidmi mě velice baví, ostatně dělám to celý svůj život.

Ještě v průběhu plesového večera, a i dlouho po jeho skončení jsem od zúčastněných slyšela samé kladné ohlasy. Lidé byli nadšeni a výborně se bavili. Chodili za mnou známí, ale i sousedé, se kterými jsem se doposud osobně neznala, a jednoznačně souhlasili s tím, že takovouto akci jsme v naší obci již dlouho potřebovali, protože všechny spojuje a stmeluje.

Náš 1. ples se tedy vydařil na výbornou. Přípravy i samotný ples, prostě vše dopadlo výtečně. Já sama jsem nadšena a už teď se těším na další ročník.

Tímto bych ještě jednou ráda poděkovala panu Koškovi, který nám vyšel vstříc s občerstvením a nápoji dle našeho přání, tanečníkům TŠ Koškovi a Zumba tanečnicím za nádherné předtančení, celému Bohemia Universal Bandu za úžasnou hudbu. 

A na závěr můj veliký dík patří panu starostovi, kterému děkuji za vloženou důvěru. Nebál se jít do neznámého, bez něj by nic z výše popsaného nebylo.

Prostě veliký dík všem!

Těším se na příštím plese na viděnou.

Lucie Závacká

Ples 2023
Plesáme U Košků

Vyzpovídali jsme i pana starostu, aby nám poskytl více technických, organizačních i finančních informací ohledně plesu.

Kdo ples chystal?

Technické zázemí, jako třeba systém elektronického objednávání vstupenek a podobně, jsem musel velmi narychlo zajistit sám. O další se spolu s ostatními organizátory zasloužila především paní Lucie Závacká.

Kdy se začalo na přípravách pracovat?

Myšlenka plesu vznikla na jaře 2022, sál se předběžně rezervoval již v létě 2022 a přípravy vrcholily v listopadu 2022

Kolik lidí se o přípravu plesu staralo?

V týmu, kromě zaměstnanců obce, bylo 6 lidí.

Byla to nová aktivita vedení obce?

Ano, jednalo se o novou aktivitu. V obci byl jistě dlouho sen ples uspořádat, ale vždy byl nějaký problém (není sál, bude to drahé, atd …). Celou situaci moc dobře popisuje poznámka bývalého starosty pana Karla Jäschkeho, který se svou kapelou na plese hrál k poslechu a k tanci – „Pořád se něco řešilo, ale ty jsi přišel a prostě jsi ten ples udělal.“

Jak zasáhl ples do rozpočtu obce?

Obec za ples doplácela necelých 10 tisíc Kč a to především za dopravu autobusem a fotokoutek. Za málo peněz bylo ale hodně muziky.

A co sponzoři? Byli z obce?

Ano, byli i z obce. Všem sponzorům patří velký dík za krásné ceny.

 • Myslivecký spolek Polomy
 • Divadlo F. X. Šaldy Liberec
 • ŠIKLAND a.s.
 • CineStar, s.r.o.
 • CZECH NEWS CENTER a. s.
 • Mary Kay Andrea Příplatová
 • Jizerské pekárny spol. s r.o.
 • Pivovar Vratislavice
 • ARTVision spol.s.r.o.
 • Nábytek LINEA s.r.o.

A poslední otázka, jak to bylo s dopravou na ples?

Dopravu jsme zajistili u DPMLJ, a. s.. Odvoz na ples byl zajištěn před zahájením plesu a noční svozy byly objednané ve dvou časech. V příštím roce tuto službu ještě rozšíříme a vylepšíme.

Fotogalerie

Fotogalerii z plesu najdete ZDE >>

Fotogalerii z vystoupení ZUMBY najdete ZDE >>

One Reply to “Ples obce Stráž nad Nisou”

 1. Děkujeme za krásný ples. Bylo to super. Jsme určitě PRO aby takovéto akce byli častěji. Za 11let co naplno bydlíme ve Stráži se nikdy toto nekonalo a jsme rádi, že po změně vedení začala Stráž konečně žít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..