Ve čtvrtek 23. března 2023 jsme v rámci projektu EU Šablony III uskutečnili s dětmi z MŠ Stráž nad Nisou projektový den mimo školu ve Starých Hradech.

Staré Hrady

S majiteli pohádkového hradu jsme předem připravili program určený pro předškolní děti. Na hradě nás přivítala čertice, která nás provedla nejen celým hradem, ale naučila nás i létat na koštěti. Na pohádkové půdě děti poznávaly bytosti žijící na hradě, na základě jejich vlastností vymýšlely nová jména. Ve hradním sklepení plnily různé úkoly, spolupracovaly na řešení pohádkových hádanek.

Cíl projektu

Cílem projektového dne bylo zvýšit motivaci dětí k činnosti, rozvíjet jejich tvořivé myšlení a kreativitu. Děti se učily nakládat s novými informacemi, samostatně přemýšlet a využívat nových poznatků. Ve vzájemné spolupráci a interakci rozvíjely aktivní zájem objevovat a poznávat vše nové.

Učily se hledat samostatnou cestu vlastním nápadem a tvořivým myšlením, posilovat sebevědomí, iniciativu, tvořivost a fantazii. Rozvíjet komunikativní dovednosti, porozumět slyšenému, formulovat otázky, odpovídat a slovně reagovat. Také se těšit z hezkých a příjemných zážitků, rozvíjet estetické vnímání a prožívání.

Děti i dospělí byli projektovým dnem nadšení, už teď se těšíme na další.

Bezpečnou autobusovou dopravu pro nás zajistila firma Litour Liberec.

Mgr. Květa Trakalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..