Rezervace vstupenek na představení

Muzikál Troja

INFORMACE O PŘEDSTAVENÍ – 24.5.2024, 18:00, délka představení 3 hodiny včetně přestávky

Divadlo:DIVADLO BROADWAY, a. s.
Producent:Oldřich Lichtenberg
Koproducent:František Vondráček, Oldřich Lichtenberg Jr.
Režie a scénář:Libor Vaculík
Autoři hudby:Marcus Tran, Zdeněk Hrubý, Bohouš Josef, Michal Penk, David Deyl a Reinhard Mey
Choreografie a choreografie bojových scén:Anet Antošová
Kostýmní výtvarník:Roman Šolc
Bojové scény:Petr Nůsek
Scénograf a výtvarník projekcí:Petr Hloušek
Texty písní:Václav Kopta
Premiéra26. dubna 2008
Délka2 hodiny a 55 minut s přestávkou

Obsazení:

MENELAOS
Josef VOJTEK, Ladislav SPILKA, Bohouš JOSEF

ODYSSEUS
Tomáš NOVOTNÝ, Petr VONDRÁČEK, Petr RYŠAVÝ

PARIS
Vojtěch DRAHOKOUPIL, Ondřej HAVEL, Milan PEROUTKA

ACHILLES
Peter PECHA, Jan KOPEČNÝ, Ondřej BÁBOR

HELENA
Jitka BOHO, Jana KOPTOVÁ, Felicita PROKEŠOVÁ

ANDROMACHE
Alžbeta BARTOŠOVÁ, Michaela GEMROTOVÁ, Markéta SCHIMMEROVÁ

HEKTOR
Ondřej BÁBOR, Martin ŠEMÍK, Josef VÁGNER

AGAMEMNON
Bohuš MATUŠ, Tomáš TRAPL, Marian VOJTKO

BRISEOVNA
Nikola ĎURICOVÁ, Nelly ŘEHOŘOVÁ, Karolína TOTHOVÁ

PRIAMOS
Oldřich KŘÍŽ, Bořek SLEZÁČEK, Ladislav SPILKA

HEMINA
Pavlína ĎURIAČOVÁ, Andrea HOLÁ, Elis OCHMANOVÁ

PATROKLES
Vojtěch FLÍGR, Jakub NOVOTNÝ, Petr CEMPER

Příběh ze starověkého Řecka ožívá v muzikálovém provedení.

Sparta uzavře mír s Trojou. Menelaos, spartský král uspořádá slavnost, na které se trojský princ Paris zamiluje do manželky hostitele – Heleny. Přes varování svého bratra Hektora, Paris odveze Helenu do Troje, kde jim jeho otec Priamos vystrojí svatbu. Menelaos chce svou manželku zpět. Plánuje pomstu. Spojí svá vojska s vojsky svého bratra Agamemnona. Do čela velké armády chtějí postavit nesmrtelného Achilla, se kterým jsou však jednání vždy velmi obtížná. Posílají za ním Odyssea. Ten ho má přesvědčit, aby stanul v čele spartské armády. Achilles spolupráci odmítá, a tak Agamemnon nechá unést jeho milovanou Briseovnu.

Její zpětné vydání podmiňuje Achillovým souhlasem postavit se do čela armády. Achilles nakonec souhlasí. Obě znepřátelená vojska se střetnou. Hektor v boji smrtelně zraní Achilla. Briseovna se s ním loučí. Překvapena zjistí, že do zbroje Achilla se oblékl jeho bratranec, ambiciózní Patrokles. Achilles chce pomstít jeho smrt a vyzývá Hektora na souboj. V předzvěsti své porážky se Hektor loučí se svým synem a manželkou Andromache. Jeho předtucha se naplnila.

Mrtvolu Hektora nařizuje Achilles přivázat za povoz. Nechá ji, na výstrahu všem, vláčet pod hradbami Troje. Priamos s Andromachou prosí Achilla, ať jim mrtvolu Hektora vydá, aby ho mohli se všemi poctami, které princovi náleží, pochovat. Briseovna se také přimluví. Achilles souhlasí a navíc slíbí, že na počest Hektora na týden utichnou zbraně. Tento slib zaskočí Menelaa, který s Agamemnonem soustředili svá vojska na pobřeží Troje. Nechce se jim čekat až skončí týdenní smutek za Hektora. Radí se s Odysseem o dalším postupu. Ten vymyslí lest – velkého dřevěného koně, kterého v domnění, že jde o dar boha Poseidona trojští vojáci dotáhnou, i přes varování Parida za hradby Troje. Pod rouškou tmy, vyskakují řečtí bojovníci z koně a otevírají brány města ostatním spolubojovníkům. Zaskočeni, na boj nepřipravení obyvatelé Troje umírají. Heleně a Andromarche se podaří tajnými chodbami z města uniknout. Menelaos zabíjí Priama. Sám pak umírá mečem Achilla, který se snaží z hořícího města vyvést Briseovnu. Je zasažen šípem do paty a v náručí své milované Briseovny umírá.

Doprava

Na představení nás odveze předem zajištěný autobus. Odjezd bude v pátek 24.5.2024 v 14:45 od obecního domu – moštárny. Návrat do obce bude kolem půlnoci a při zpáteční cestě bude autobus zastavovat i v centru Liberce.

Termín

pátek 24.5.2024, v 14:45 odjezd od obecního domu – moštárny, divadlo začíná v 18:00, máme koupené ty nejlepší lístky.

Rezervace