Na začátku prázdnin jsem vyhlásil akci „Se starostou na pivo“. Očekávání nebyla žádná, cíl byl jednoduchý. Chtěl jsem využít krásného počasí a pohostinnosti většiny gastro podniků v obci a prostě si jen tak „sednout na pivo“ a popovídat si o tom, co je potřeba v obci zlepšit a podobně. Jsem přesvědčen, že když už se někdo vydá na úřad něco řešit, je to vždy ve fázi velkého problému. Chtěl jsem zpětnou vazbu na dění v obci, protože každého trápí vždy trochu něco jiného. Mnohdy stačí málo ke zlepšení dané situace.

A výsledek mě mile překvapil. Dozvěděl jsem se mnoho podnětů, které bylo možné okamžitě řešit. Měl jsem možnost pochopit pohled místních v dané ulici nebo se dozvědět o problémech, které tu jsou léta a zatím na ně nikdo nenašel řešení.

Akce se bude určitě opakovat. Hledám i jiné možnosti, jak se potkávat nad danými problémy a nápady. Práce starosty nejde dělat jenom od stolu. Těší mě, že jsme k sobě upřímní a umíme si říct své potřeby, ale i možnosti. Těším se na další podobná setkání.

Ing. Lukáš Beneš, starosta obce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..