Rok se s rokem sešel a opět se slavilo. Tradiční Strážské slavnosti začaly v letošním roce v pátek 16. června odpoledne a hlavní program probíhal celou sobotu do pozdních nočních hodin.

Oproti minulému roku bylo velmi proměnlivé počasí, kdy z návštěvníků stříkal nejen pot, ale také je tentokrát zkrápěl déšť. Přesto byli stateční, déšť přečkali u stánků nebo ve stanu na náměstí a vydrželi až do konce.

PÁTEK

Bergerovo náměstí se začalo plnit již v pátek odpoledne prvními nedočkavci. Rozjely se kolotoče, autodrom a k poslechu zahrály skupiny JenTak Band a WOKO. Připravovalo se hlavní podium pro vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ, pro kapely a dolaďovaly se poslední detaily před akcí.

SOBOTA

Brzy ráno začali stavět své stánky prodejci různého zboží. Návštěvníci si mohli koupit něco pěkného na sebe, něco dobrého do sebe, a třeba se nechat pěkně zmalovat (tedy hlavně děti). Hlavní program odstartoval v 10:00 hodin, kdy moderátorka Eliška Šilhánová, členka divadelního souboru DFXŠ Liberec, uvítala pana starostu a zastupitele obce. Pan starosta přivítal návštěvníky, popřál hezkou zábavu a program pokračoval vystoupením dětí ze Základní a Mateřské školy Stráž nad Nisou. Na závěr jejich bloku proběhlo šerpování budoucích prvňáčků.

Víla Nisa

Také u nás se svým poselstvím zastavila Víla Nisa a poděkovala za péči, kterou věnujeme její řece Nise. Do svých obcí v kraji – Nová Ves n. N, Lučany n. N, Jablonec n. N, Vratislavice n. N, Liberec, Stráž n. N, Chrastava, Bílý Kostel n. N, Chotyně a Hrádek n. N – připlula v doprovodu vodáků a skautů již po dvacáté čtvrté.

Odpoledne pokračovalo hudebními vystoupeními různých žánrů a večerní rej zakončili SuperHero Killers a Kabát Revival Varnsdorf. I přes občasný déšť si návštěvníci Strážské slavnosti užili do sytosti a věřím, že příští rok se sejdeme zase.

Děkujeme všem organizátorům za zajištění slavností, ale i za pomoc při úklidu po samotném ukončení a v neděli brzy ráno, kdy bylo potřeba dát náměstí do původního stavu.

Těšíme se na vás v příštím roce, kdy už nyní pracujeme s předběžným termínem 22. 6. 2024.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..