Rubriku Talent obce Stráž nad Nisou jsem otevřela Veronikou Uchytilovou – talentovanou sportovkyní. Od té doby dosáhla dalšího významného úspěchu ve sportovním aerobiku. Již ve 14 letech postoupila do kategorie Junior a hned vyhrála Pohár federace, získala další titul vicemistryně ČR a nominovala se na Mistrovství Evropy, které proběhne v listopadu v Turecku.

Lukáš Kvapil

Tentokrát vám představím sportovně nadaného mladého muže – 18letého Lukáše Kvapila, absolventa zdejší základní školy. Aktivně se věnuje požárnímu sportu. Přivedli ho k tomu rodiče i prarodiče, všichni to mají v krvi. Už jako malý chlapec se stal členem Sboru dobrovolných hasičů ve Stráži nad Nisou. Prvních závodů se účastnil ve čtyřech letech.

Nejdřív je trénink

V současné době trénuje se svým otcem 3x týdně. K tréninkům využívá sportoviště hasičských sborů v našem okolí. Na důležité závody se připravuje na stanici HZS v Liberci. Od kategorie mladších žáků se snaží udržet na těch nejvyšších příčkách, co nejlépe reprezentovat obec, okres i kraj.

Úspěchy

Z dosavadní sportovní kariéry si cení všech sportovních úspěchů, ale nejvíce vítězství v krajském kole dorostenecké postupové soutěže v roce 2022, která se konala v Zákupech. Vybojováním 1. místa si zabezpečil postup na vysněné Mistrovství České republiky v požárním sportu. V Ústí nad Labem bojoval s nejlepšími a obsadil nádherné 13. místo.

Lukáš díky sportování získal super kamarády a hlavně má svůj cíl.

Lukášovo přání

Já mám jasno. Chtěl bych se stát profesionálním hasičem a pomáhat ostatním“

Přejeme Lukášovi úspěchy v dalších sezónách požárního sportu a dosažení stanoveného cíle.

Pokud znáte nějakého talentovaného občana obce, který si zaslouží pozornost a povědomí, napište informaci na email obcasnik@straznadnisou.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..