V tomto čísle Strážského občasníku vám představím už bývalého absolventa zdejší základní školy, v současnosti studenta společenských věd a dějepisu na Fakultě přírodovědně – humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci.

Radovan Šnýdl začal ve čtrnácti letech vykonávat funkci fotbalového rozhodčího a za sedm let se vypracoval až do krajského přeboru, což je posun o 5 úrovní v rámci fotbalových soutěží. Je členem Fotbalové asociace České republiky. Předtím hrál aktivně fotbal. Od sezóny 2022/2023 působí také jako futsalový rozhodčí. Talent zdědil po otci, který řídil utkání v Středočeském kraji.

Radovan je zapsán v České knize rekordů jako nejmladší rozhodčí, který řídil utkání dospělých v historii českého fotbalu. Ze svých úspěchů se nejvíce cení exhibiční utkání FC Slovan Liberec s výběrem Frýdlantska, kde se setkal s legendami libereckého fotbalu. Nejraději vzpomíná na východočeské derby mezi SK Česká Skalice a FK Náchod, které řídil v roli hlavního rozhodčího. Svou dobrou fyzickou kondici si udržuje na cyklotrenažéru. Své úspěchy nikde neprezentuje, ale je na ně moc hrdý. Studuje obory blízké jeho dalším zájmům – vexilologii, notafilii, numismatice a literární tvorbě. Dělá to, co ho doopravdy baví, proto je úspěšný a šťastný.

„Mým cílem v kariéře rozhodčího je dostat se do profesionálních soutěží, tedy do první a druhé ligy. Také bych rád ukončil svá studia na vysoké škole a v budoucnu se oženil se svou nynější přítelkyní.“ Přejeme Radovanovi hodně úspěchů v tak široké škále jeho zájmů a dosažení dalších stanovených cílů a děkujeme za reprezentaci obce ve sportu.

Mgr. Sabina Jonášová Čižiková

Když znáte nějakého talentovaného občana obce, který si zaslouží pozornost a povědomí, napište informaci na email obcasnik@straznadnisou.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..