Veronika Uchytilová

V této nové rubrice vám teď představím čtrnáctiletou žákyni základní školy v naší obci – Veroniku Uchytilovou, na kterou narazíte jenom minimálně, protože většinu času tráví na tréninku nebo cvičením v domácím prostředí. Ke sportu ji přivedli rodiče už jako malou holčičku. Věnuje se gymnastickému aerobiku už od svých 4 roků. Šest dní v týdnu vyplňuje svůj volný čas tímto způsobem.  Je členkou oddílu Sport Aerobic Liberec o. s., který působí pod hlavičkou České Gymnastické Federace a hostuje v klubu Corridoor Praha.

Do rubriky Talent obce Stráž nad Nisou patří právem. Veronika dosud získala titul dvojnásobné mistryně České republiky v jednotlivcích a titul mistryně České republiky ve skupině. Za největší úspěch považuje to, že jako první česká sportovkyně postoupila do finále Mistrovství světa kadetů a juniorů v gymnastickém aerobiku v Portugalsku a vybojovala tam 8. místo.

Veroniky plány a přání do budoucna:

„Budu se snažit soustředit na trénování a úspěšnost. Mé sportovní přání je stát se mistryní Evropy a světa“

Svými úspěchy reprezentuje kladně i naši obec a motivuje jiné mladé lidi k pohybu. Přejeme ji dosažení vysněných a vydřených cílů.

Mgr. Sabina Jonášová Čižiková
místostarostka obce

Pokud znáte nějakého talentovaného občana obce, který si zaslouží pozornost a povědomí, napište informaci na email obcasnik@straznadnisou.cz.

Veronika a krásné první místo
Veronika Uchytilová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..