První prosincovou sobotu se sněhové vločky sypaly od rána bílého a vykouzlily sváteční zimní atmosféru. Společně jsme rozsvítili vánoční strom a přivítali adventní čas. Do Stráže přišel Mikuláš se svým nebeským pomocníkem a pekelníky. Pro děti měli připravenou sladkou nadílku i černočerné uhlí.

U stánků …

Bergerovo náměstí zaplnily stánky s korálkovými ozdobami, dřevěnými hračkami, textilními výrobky, šperky a cukrovím. Kdo měl mlsný jazýček, tak si mohl pochutnat na langoších, sýrech, svařáku. K zakousnutí byl i trdelník a bramborové spirálky. Další dobroty k uspokojení chuťových buněk a k uhašení žízně připravili místní hasiči.

Červený trpaslík
Dřevěné zboží pana Fialy
Petřiny langoše

Mikuláš jde Stráží

Program začal dvě hodiny po poledni, kdy přišel Mikuláš se svými pomocníky rozdat dětem balíčky, poslechnout si básničky a dětské přísliby, že si budou čistit zoubky, pomáhat mamince a dělat úkoly.

Čertům naštěstí zůstaly prázdné pytle a oči pro pláč. Neulovili žádného hříšníka a do pekla se vrátili s prázdnou. Jen to uhlí jim zbylo. Aspoň mají v pekle, čím pod kotle přikládat.

Mikuláš a Anděl
pekelníci
další čertisko
a ještě jeden rohatej

Svítíme

Po rozdání všech balíčků přišly děti z místní základní a mateřské školy zazpívat vánoční koledy a tím připravit sváteční atmosféru pro rozsvícení stromečku. Pan starosta s Eliškou Šilhánovou začali odpočítávat 3, 2, 1 …, a nic. Nevadí, další pokus … nic. Bylo to velmi napínavé, ale nakonec se podařilo a rozsvítil se nejen stromeček, ale i celé náměstí. Vánoční atmosféru svou hudbou zpříjemnila kapela JenTakBand, kteří hráli, dokud jim prsty nezmrzly.

Strážský strom
JenTakBand

Adventní dílničky v ZŠ

Po celou dobu vánočního programu probíhal v základní škole prodej výrobků dětí na adventních dílničkách. Ve školní jídelně připravily paní kuchařky návštěvníkům horký čaj a kávu. Připravené měly také různé druhy sladkých pečených dobrot.

Občerstvení v jídelně
adventní dílničky

Poděkování

Všem, kteří se letošního rozsvěcení a trhů účastnili, ať už jako organizátoři, účinkující, prodávající a hlavně návštěvníci, děkujeme. Bez vás by to nešlo!

Za obecní úřad vám všem přeji krásný, milý, pohodový a kouzelný adventní čas, šťastné a veselé Vánoce! A do nového roku vykročte tou správnou nohou! Děkuji, že jste byli s námi.

Fotogalerie zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..