Rádi pletete? Tak doufám, že jste nechyběli na „Velikonočním pletení“ pomlázek. Pomlázka nebo také dynovačka, pamihoda, binovačka a třeba také tatarovačka se tradičně plete z 6 – 12 vrbových proutků a je spojována s výrazem omlád „mladá ratolest, prut“, a proto se s ní vymrskané dámy omlazují a koledníci jim zajistí mládí, zdraví a plodnost. Ale nic se nemá přehánět, a snad byli na Velikonoční pondělí koledníci jemní a jako odměnu dostali něco na zub, na zapití a také vajíčko, které symbolizuje nový život.

Vrchním pletařem se stal pan starosta, který neváhal nasadit své ruce do akce. Pletl pomlázky s malými pomocníky, kteří si je s radostí odnášeli domů a určitě s nimi v pondělí „omladili“ maminky, babičky, tetičky a na oplátku dostali pěknou mašli. Ani ostatní muži nezůstali pozadu a nakonec upletli asi 40 pomlázek. V cukrárně si děti mohly namalovat vajíčka nebo velikonoční omalovánky.

Na náměstí kreslily křídami na chodník a ještě si mohly vyrobit velikonoční dekorace jako malé košíčky, věnečky a zdobily větvičky. Také si mohly vyzkoušet nepřímou masáž srdce na dětských figurínách. Ve večerních hodinách děti shlédly pohádku a šupaly do postýlek. Děkujeme všem zúčastněným za příjemné odpoledne a budeme se těšit na další akce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..